• List do Rodziców i Opiekunów

  15.01.2019

  Prosimy o zapoznanie się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”. 

  List_Glownego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Glownego_Policji_do_rodzicow.pdf

 • Dzień Babci i Dziadka w grupach przedszkolnych

  Dzień Babci i Dziadka w grupach przedszkolnych
  09.01.2019

  Dzień Babci i Dziadka w naszym oddziale przedszkolnym na stałe wpisany został w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku. Mimo, że za oknem nieciekawa aura był to najcieplejszy dzień w roku, który sprawił wszystkim ogromną radość i wywołał uśmiechy na twarzach.

  Dziś dzieci zaprezentowały program artystyczny dla swoich Babć i Dziadków. W ten sposób mogły wyrazić swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek. Za co bardzo serdecznie dziękujemy.

  Słowa wdzięczności kierujmy również do tatusiów, którzy pomogli w przygotowaniu sali.

 • Orszak Trzech Króli w Janikowie

  Orszak Trzech Króli w Janikowie
  06.01.2019

  Już po raz kolejny - 6 stycznia, ulicami Janikowa przeszedł Orszak Trzech Króli. To wydarzenie miało nie tylko charakter religijny, ale przede wszystkim społeczny bo integrował mieszkańców gminy.
  Nasza uczniowska grupa miała możliwość umilić wszystkim ten dzień poprzez wykonanie kolęd znanych i tych mniej.

   

 • Półkolonie w MGOK Janikowo

  Półkolonie w MGOK Janikowo - Obrazek 1

 • Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda"

  Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda"
  05.01.2019

  W sobotnie przedpołudnie 05 stycznia 2019 r. w gościnnych progach naszej szkoły odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda", w którym brało udział 38 młodych wokalistów z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy Janikowo. Przez kilka godzin rozbrzmiewały polskie kolędy i pastorałki. Wokalnym zmaganiom przysłuchiwało się Jury w składzie: p.Alina Brzezińska, p. Joanna Polińska i p.Maciej Maciejewski. Jury wyróżniło prezentację następujących solistów w różnych kategoriach wiekowych:

  Kategoria: przedszkola i klasy "0"
  I miejsce- Anna Kościelna- SP Broniewice
  wyróżnienie- Aleksandra Radecka- SP Kołodziejewo
  wyróżnienie- Natasza Nowotnik- przedszkole "Mali Odkrywcy" Janikowo

  Kategoria: klasy I-III
  I miejsce- Natalia Kordylas- SP Janikowo
  II miejsce Klaudia Szałkowska- SP Kołodziejewo
  II miejsce- Laura Radecka- SP Kołodziejewo
  III miejsce- Julia Szewczak- SP Janikowo
  wyróżnienie- Eryka Krzeszewska- SP Janikowo
  wyróżnienie- Lena Szkapiak- SP Janikowo
  wyróżnienie- Amelia Pankowska- SP Broniewice

  Kategoria: klasy IV-VI I miejsce- Kacper Perzyna- SP Kołodziejewo
  II miejsce- Marika Kisek- SP Janikowo
  II miejsce- Katarzyna Szcześniak- SP Broniewice
  III miejsce- Natalia Kurczewska- SP Broniewice
  wyróżnienie- Amelia Duczkowska- SP Janikowo
  wyróżnienie- Hubert Kalwa- SP Janikowo
  wyróżnienie- Marta Ciesielska- SP Ludzisko

  Kategoria: klasy VII- VIII i III kl.gimnazjum
  I miejsce- Alicja Szcześniak- SP Broniewice
  wyróżnienie- Katarzyna Olszewska- SP Ludzisko
  wyróżnienie- Daria Kaźmierczak- SP Janikowo
  wyróżnienie- Nadia Wojciechowska- SP Janikowo

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a wyróżnieni wykonawcy nagrody. Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im.Janusza Korczaka w Broniewicach, Rady Sołeckie wsi Broniewice, Dobieszewice, Wierzejewice i Trląg oraz ks.kanonik Antoni Michalak- proboszcz parafii pw N.S.P.J. w Janikowie i ks. Marek Siwka- proboszcz parafii pw św. Jana Chrzciciela w Janikowie Ostrowie. Bardzo dziękujemy Darczyńcom!

  Dziękujemy też nauczycielom i rodzicom za przyjęcie naszego zaproszenia i przygotowanie uczniów do konkursu. Wszystkim solistom gratulujemy pięknych i wzruszających prezentacji polskich kolęd i pastorałek.

  Więcej zdjęć z konkursu po klinknięciu na link: https://www.facebook.com/pg/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Janusza-Korczaka-w-Broniewicach-209582592545918/photos/?tab=album&album_id=1124993784338123&__tn__=-UC-R

  Występy naszych uczniów można zobaczyć na stronie: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Janusza-Korczaka-w-Broniewicach-209582592545918/

 • Pamiętamy!!!

  Pamiętamy!!!
  27.12.2018

  Dziś, 27 grudnia, przypada 100 rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które swoimi działaniami objęło również nasze tereny.

 • Dziękujemy naszym Darczyńcom

  Dziękujemy naszym Darczyńcom
  22.12.2018

  Każdemu z nas Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z zapachem czekolady i mandarynek. W naszej szkole nie było inaczej. Wszystko za sprawą Pani Sołtys - Marii Wędzikowskiej i Rady Sołeckiej z Broniewic, którzy osłodzili nam świąteczny czas. Bardzo dziękujemy i życzymy darczyńcom Wesołych Świąt😊

 • Spotkanie z Gwiazdorem

  Spotkanie z Gwiazdorem
  21.12.2018

  Co działo się w szkole podczas obecności Gwiazdora obejrzeć można na załączonych fotografiach. Najbardziej podekscytowani byli najmodsi, ale i na twarzach naszej szkolnej młodzieży pojawił się uśmiech😊

  Zdjęcia z tego wyjątkowego spotkania dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1114452558725579&id=209582592545918&__tn__=-UC-R

 • Szkolne "Jasełka"

  Szkolne "Jasełka"
  21.12.2018

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

  W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 0,I i II, którzy pod przewodnictwem Pani Ireny Kaczmarek przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, bohaterów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

  Zapraszamy do fotorelacji na stronie: https://www.facebook.com/209582592545918/photos/pcb.1114442892059879/1114442078726627/?type=3&theater

 • "Dziewczynka z zapałkami" - przedstawienie świąteczne dla Rodziców

  "Dziewczynka z zapałkami" - przedstawienie świąteczne dla Rodziców
  20.12.2018

  „Wśród najsmutniejszych bajek świata, tych które wszyscy dobrze znamy, jest baśń, przy której można płakać, ta o „Dziewczynce z zapałkami”.

  Tradycją w naszym oddziale przedszkolnym jest organizowanie spotkań z rodzicami przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku przedszkolaki i starszaki przygotowały dla swoich najbliższych inscenizację baśni pt. "Dziewczynka z zapałkami".

  Porywająca za serce, opowieść o dziewczynce, która w wigilię wędruje ulicami miasta próbując sprzedać choćby jedno pudełko zapałek dostarczyła wszystkim zebranym wielu niezapomnianych wrażeń.

  Spektakl wprowadził nas w magiczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

  Oczywiście naszych podopiecznych odwiedził niezwykły gość🎅

  Zapraszamy do oglądania zdjęć: https://www.facebook.com/przedszkolewbroniewicach/posts/2213505395558429?__tn__=-UC-R

 • VI Janikowski Orszak Trzech Króli

  VI Janikowski Orszak Trzech Króli - Obrazek 1

 • Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii
  20.12.2018

  Dzisiaj w naszej szkole odbyła sie niezwykła lekcja historii. Zawitał bowiem u nas Mieszko I wraz ze swoją drużyną.
  Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądali i walczyli średniowieczni wojowie, ile ważyła kolczuga czy miecz. Mieli okazje przymierzyć stroje noszone w średniowieczu, dowiedzieć sie dlaczego Mieszko I poślubił Dobrawę i przyjął chrzest. A nawet zobaczyć pokaz walki wojów. Dzięki temu spotkaniu mogli "dotknąć" tej odleglej historii naszego kraju.

  Więcej zdjęć pod inkiem: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1113138642190304&id=209582592545918&__tn__=-UC-R

 • Popołudniowe Jasełka

  Popołudniowe Jasełka
  19.12.2018

  „Otulmy się magią świątecznych dni jak ciepłym szalem. Kolorowymi lampkami na choince nacieszmy oczy, dźwiękami kolęd uradujmy uszy, serce wypełnijmy serdecznościami z przysłanych kartek świątecznych. Zapomnijmy o wszystkim co smuci i boli.
  W ten czarowny, zimowy wieczór wybierzmy się na wędrówkę z Maryją i Józefem. Zabierzmy się z pasterzami i Mędrcami do Dzieciątka. Chodźmy do Tego, który daje wiarę, że to, co niemożliwe , to, co trudne daje życie. Chodźmy do Tego, który daje Miłość.”

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W środę 19.12.2018r. o godz. 16.30 w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I, II i „0”, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Koleżanki z starszych klas uświetniły to wydarzenie śpiewem.

  Więcej zdjeć z tego świątecznego spotkania pod adrem: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1112499148920920&id=209582592545918&__tn__=-UC-R

 • Bieg po zdrowie

  Bieg po zdrowie
  19.12.2018

  Uczniowie klasy czwartej zakończyli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej. Bieg po zdrowie został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami z Uniwersytetu Warszawskiego. 
  Program składał się z sześciu spotkań warsztatowych. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych zajęć byli Natalka i Kuba. Wydarzenia z ich życia stanowiły tło poruszanych tematów.
  Głównym celem programu było opóźnienie lub zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

  Zdjęcia z przebiegu zajęć pod adresem: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1112469185590583&id=209582592545918&__tn__=-UC-R

 • Zajęcia języka polskiego w klasie IV

  Zajęcia języka polskiego w klasie IV
  18.12.2018

  Dziś na języku polskim w klasie 4 tworzyliśmy choinkę ortograficzną, a pomagali nam wyjątkowi goście...... żółw Oskar i chomik Flipi.

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1111854868985348&id=209582592545918&__tn__=-UC-R

 • Wizyta w schronisku dla zwierząt

  Wizyta w schronisku dla zwierząt
  14.12.2018

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i wsparli Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Inowrocławiu. W ramach akcji, którą zorganizowali chłopcy z grupy "Mądrzy Cyfrowi" na terenie naszej szkoły zbieraliśmy karmę i koce. Dzięki darczyńcom osiągnęliśmy następujące wyniki:
  - 50 kg suchej karmy,
  - 48 kg kaszy, ryżu i makaronu
  - 10 kg karmy mokrej
  - 3 koce

  14 grudnia 2018r. z wizytą do schroniska pojechała cała grupa "Mądrych Cyfrowi", która tym sposobem zakończyła udział w projekcie. Uczniowie przekazali zebraną karmę i poznali warunki w jakich żyją opuszczone zwierzęta.

  Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia schroniska. Może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W schronisku na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele psiaków i kotów.

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1110522255785276&id=209582592545918&__tn__=-UC-R

 • "Serce za odwagę"

  "Serce za odwagę"
  10.12.2018

  Okres przedświąteczny to czas, kiedy możemy okazać swe serce – podzielić się cząstką siebie. W tym roku przedszkolaki i starszaki już po raz drugi miały okazję włączyć się w wyjątkową inicjatywę pod hasłem „Serce za odwagę”.

  Dzieci tworzyły kartki oraz życzenia świąteczne dla kombatantów żołnierzy Podziemia Niepodległościowego walczących w obronie Ojczyzny.

  W ten symboliczny sposób dzieci wraz z nauczycielkami złożyły podziękowania za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasach wojny. Oddaliśmy hołd osobom, dzięki którym na co dzień możemy uczyć się, bawić, tańczyć, śpiewać.

  https://www.facebook.com/przedszkolewbroniewicach/posts/2206758006233168?__tn__=-UC-R

 • Zaproszenie

  Zaproszenie - Obrazek 1

 • Światowy Dzień Piłki Nożnej

  Światowy Dzień Piłki Nożnej
  10.12.2018

  10 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Piłki Nożnej ustanowiony przez ONZ. My – już po raz drugi – świętowaliśmy go w szkole. Z tej okazji sala gimnastyczna została ozdobiona gadżetami piłkarskimi, a uczniowie najpierw uczestniczyli w prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną, a później w konkursie piłkarskim. Najlepsi zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, a zwycięzca medalem oraz piłką z podpisami drużyny Zawiszy Bydgoszcz. Kto wygrał? Najlepszym fanem piłki nożnej… okazała się Jagoda Nowak! Jeszcze raz gratulujemy! W ostatniej części dnia - każda klasa przedstawiła za pomocą rysunku „swoją wizję futbolu”, którą można oglądać na ścianach sali gimnastycznej.

  Fotorelacja: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1106204906217011&id=209582592545918&__tn__=-UC-R

 • Wizyta w Centrum Trampolin "Hopsa"

  Wizyta w Centrum Trampolin "Hopsa"
  08.12.2018

  Sobotnie przedpołudnie klasa V spędziła na sportowo. Wybraliśmy się do Inowrocławia do Centrum Trampolin Hopsa. Bawiliśmy się super. Na pewno jeszcze to powtórzymy.

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1105059662998202&id=209582592545918&__ "tn__=-UC-R

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
  Broniewice 3
  88-160 Janikowo
 • 52-3514451