Nasza szkoła uczestniczy w projekcie SZKOŁA JUTR@.
Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów cyfrowych.
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie SZKOŁA JUTR@.
Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów cyfrowych.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Broniewicach ogłasza w dniach:
● od 3 lutego do 28 lutego 2025 roku nabór dzieci na rok szkolny 2025/2026 do oddziału przedszkolnego ( rocznik 2022, 2021, 2020) oraz do oddziału rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego (rocznik 2019)
● od 3 lutego do 28 lutego 2025 roku nabór dzieci na rok szkolny 2025/ 2026 do klasy pierwszej (rocznik 2018)
Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci:
Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat
Zgłoszenia, wnioski i deklaracje o przyjęcie dziecka do szkoły lub przedszkola można pobrać bezpośrednio
w sekretariacie szkoły, ze strony BIP:
Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii pt.: "Dzieciństwo bez przemocy".
Kampania realizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Partnerem Kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka.
Inicjatywa ta jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu.
Więcej informacji na stronie kampanii: https://dziecinstwobezprzemocy.pl/
Mamy to!!!! Nowatorskie podejście do nauczania z wykorzystaniem okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny wymiar.
W minionym tygodniu zawitali do nas myśliwi z Koła Łowieckiego nr 60 "Szarak". Pan Kaczmarek i Pan Błachowiak opowiedzieli w interesujący sposób na czym polega ich praca oraz o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las.
Na zakończenie przedszkolaki, starszaki oraz uczniowie klas I - III otrzymali wyjątkowe upominki. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Myśliwi - Dzieciom, Dzieci - Zwierzętom"
"Duży czy mały dzisiaj świętuje,
dziś każdy jest dzieckiem i się raduje.
Małych przyjemności, wielkich miłości,
zdrowia, szczęścia i przyjemności.
Każdemu życzymy tego, co potrzebuje,
niech w Dniu Dziecka nawet dorosły króluje!"
Nasi Wychowankowie ten dzień mimo pochmurnej pogody spędzali bardzo pogodnie
Uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w warsztatach o segregacji odpadów, organizowanych przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera w Poznaniu. Otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa oraz naklejki z hasłami: Segregujesz sztuczne tworzywa? To dla Ziemi pomoc prawdziwa! Mam osobistą eko kulturę, zbieram makulaturę.
Nasi ósmoklasiści są po pierwszych w Ich życiu egzaminach. Teraz już tylko ostatnia prosta, walka o jak najlepsze oceny, zakończenie roku i wybór szkoły przyszłości.
Życzymy powodzenia!
Nadrabianie zaległości w szkolnym ogródku. Maj jest bardzo kapryśny, ale udało się znaleźć okno pogodowe. Uczniowie z klasy 7 chętnie zaangażowali się w prace ogrodnicze. Czekamy teraz na plony
Z okazji Światowego Dnia Ziemi klasy II i III biorą udział w lekcji online pt. „EKO(TO)LOGICZNE” organizowanej przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Tematem lekcji będzie segregacja odpadów.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Inowrocławiu zaproponował uczniom szkół podstawowych realizację interwencji pn."Przyjazny tornister". W naszej szkole zadania wykonali uczniowie klasy I, II i III, którzy bezpośrednio narażeni są na ryzyko wystąpienia wad postawy oraz schorzeń spowodowanych nadmiernym obciążeniem tornistrów. Uczniowie po przejrzeniu zawartości swoich plecaków zgodnie stwierdzili, że noszą wiele niepotrzebnych rzeczy. "Lekki plecak- proste plecy"- to hasło, które było rozwiązaniem krzyżówki.
W tym tygodniu uczniowie klasy II zakończyli realizację projektu „Mali matematycy". Gdzie kryje się matematyka?”, organizowany w roku szkolnym 2020/2021, w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.
Podczas kreatywnych zajęć uczniowie rozwijali kompetencje matematyczne i umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Kształtowali również umiejętności społeczne i emocjonalne. Uczniowie ćwiczyli odczytywanie godzin, poznali jednostki miar i wag. Uczestnicząc w projekcie, rozwinęli również umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia. Efektem tych zajęć jest nie tylko zdobyte nowe doświadczenia, ale również Dyplom uczestnictwa w projekcie oraz Certyfikat
„Czyściochowe Przedszkole” to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce.
My również jesteśmy jego częścią i włączamy się do udziału.
Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.
Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program "Czyściochowe Przedszkole" ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.
Za nami pierwszy blok tematyczny pn. "Higiena nosa". Podczas zajęć poznaliśmy jej głównych bohaterów: Świnkę Zakatarzynkę i Chusteczkę Smareczkę, którzy przybliżyli nam poruszane zagadnienia. Wkrótce kolejne zajęcia
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka, nasi uczniowie postanowili poniedziałkowy ranek spędzić na trochę innej aktywności.
Najpierw posłuchali krótkiej historii pochodzenia języka polskiego, poznali śpiewająco alfabet kaszubski, połamali język na trudnych, polskich powiedzeniach oraz wykonywali liczne zadania wiązane z językiem polskim. Poniżej relacja, jak miło płynął im czas.
Takie niespodzianki to dzieci lubią
Na uczniów klasy I i III w nowych, odświeżonych salach lekcyjnych pojawiły się monitory dotykowe. Dziękujemy za wspieranie naszej kreatywności
Dziś, czyli 11 lutego zerówkowicze omawiali na zajęciach bardzo ważny temat związany z bezpieczeństwem. Bowiem tego dnia we wszystkich krajach Europy obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.
Dzieci dowiedziały się co to za numer, do czego służy i że można na niego dzwonić zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych.
Wiedzą także, jak wezwać pomoc oraz, że na numery alarmowe NIE MOŻNA dzwonić bez potrzeby.
"W szkole będzie spoko", tymi słowami uczniowie klasy pierwszej zakończyli Uroczystość Pasowania na Ucznia. Zakładamy, że innej opcji nie ma, bo mimo sytuacji epidemicznej spowodowanej wirusem COVID, nasi uczniowie starali się za pośrednictwem przekazu internetowego i pomocnej ręki Pani Ani Szuflady dostarczyć wielu wrażeń i emocji Rodzicom oraz innym członkom rodzin, a swoim występem przekonali Pana Dyrektora do włączenia Ich w społeczność uczniowską naszej szkoły. Wszystko się udało.
Pani Aniu - dziękujemy .
A, że w szkole będzie spoko to jesteśmy przekonani, ponieważ składane podczas ślubowania obietnice wszystkich do czegoś zobowiązują.
Uczniów do sumiennej nauki i wzorowego zachowania, nauczycieli do wyrozumiałości i motywowania, a rodziców do wsparcia.
Relacja z tego ważnego dla każdego ucznia wydarzenia poniżej, zapraszamy.
9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia uczniowie klas 1, 2 i 3 zamienili się we włoskich kucharzy i przygotowali wspólną pizzę. Poznawaliśmy nazwy produktów w języku angielskim oraz dowiedzieliśmy się różnych ciekawych historii o pochodzeniu pizzy.
Po raz kolejny dzieci z klasy 0 biorą udział w akcji "Dzień Bezpiecznego Internetu"
Celem dzisiejszych zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami które związane są z komputerem i Internetem.
Na początku dzieci poznały urządzenia, dzięki którym możemy połączyć się z Internetem. Ułożyły w rozsypani literowej napis - INTERNET. Następnie dzięki włóczkowej sieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet tzw. SIEĆ. Obejrzana bajka z serii „Owce w sieci” – „Bez kożuszka” i „Tajemniczy przyjaciel” stały się początkiem do rozmowy na temat czyhających w sieci niebezpieczeństw i ułożenia zasad bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.
Zapraszamy do fotorelacji
Powered by aSc EduPage