Tłusty czwartek i pąki, pączki, pączusie. Aż miło popatrzeć na te oprószone cukrem noski i uśmiechnięte buzie.
Pączki były pyszne, dziękujemy
Tłusty czwartek i pąki, pączki, pączusie. Aż miło popatrzeć na te oprószone cukrem noski i uśmiechnięte buzie.
Pączki były pyszne, dziękujemy
Zerówkowicze z naszej szkoły posiadają ogromne serca . Dziś włączyliśmy się do akcji dla Martynki Machoj - dziewczynki, która walczy o lepsze jutro. Na pewno wielu z Was o niej słyszało.
Dzieci przekazały na licytację swoje zabawki, książeczki oraz artykuły papiernicze i plastyczne.
Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji będziemy mogli dorzucić małą cegiełkę w tak szczytnym celu.
Dzięki udziałowi w akcji zerówkowicze zdobyli kolejną odznakę w Wyzwania Teodora - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Pomocna dłoń" i zakończyli udział.
Przed nami czeka kolejny projekt. Ale o tym wkrótce
Jeśli macie ochotę dołączyć do licytacji zapraszamy do dołączenie do grupy. Link poniżej:
Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu dzisiejszym w zerówce odbył się bal karnawałowy, na który dzieci od dawna z radością czekały. Na czas zabawy, dziewczynki zamieniły się w księżniczki, damy dworu, biedronki, itp., a chłopcy w policjantów, strażaków, supermenów i wiele innych postaci bajkowego świata. Wesołą zabawę uatrakcyjniały liczne zabawy i konkursy. Dzieci były tak szczęśliwe i radosne, że jeszcze długo po zakończonej zabawie z ekscytacją opowiadały wszystkim o swoich wrażeniach. Zabawa karnawałowa, to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostają w ich pamięci.
Uwaga feriowicze! Mamy dla Was konkurs!
Inowrocławska policja zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie. Ułóż puzzle i odpowiedz na pytania dotyczące spotów promujących zasady bezpieczeństwa. Koniecznie weź udział, pochwal się swoją wiedzą i wygraj upominki, które ufundował Powiat Inowrocławski.
Tegoroczne ferie to czas z ograniczeniami w czasie pandemii. Wiele dzieci spędzi je w miejscu swojego zamieszkania. Ważne, by ferie były pod czujnym okiem opiekuna. Inowrocławskie policjantki w związku z feriowym odpoczynkiem, przygotowały propozycję konkursową dla dzieci i młodzieży. Obie propozycje to sposób na uczenie się i utrwalanie zasad bezpieczeństwa. W załącznikach znajdziecie szczegóły i materiały do pobrania.
Zadaniem uczniów klas od „0” do III będzie ułożenie łącznie pięciu obrazków z puzzli. Następnie należy zrobić ich zdjęcia i przesłać. Można także nakleić je na kartkę formatu A4 i włożyć je do koperty. Podpowiadamy, że obrazki powinny one być Wam znane, bo kilka z nich to finałowe prace konkursowe laureatów tegorocznych powiatowych konkursów o bezpieczeństwie.
Uczniowie klas od IV do VII mają do obejrzenia trzy spoty filmowe pod tytułami: „Elementarz bezpiecznego poruszania się na rowerze, rolkach i hulajnodze”, „Bezpiecznie nad wodą!” i „Nie ufaj obcym osobom!”. Następnie na ich podstawie należy udzielić odpowiedzi na zadane pytania.
Gotowe zadania można przesłać na adres mailowy: rzecznik-inowroclaw@bg.policja.gov.pl lub przynieść na recepcję komendy albo wysłać pocztą na adres: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu ul. Toruńska 13-15, 88-100 Inowrocław z dopiskiem „Konkurs na ferie 2021”.
Pamiętajcie podajcie swoje imię, nazwisko, wiek, szkołę oraz telefon kontaktowy do rodziców. Czekamy na Wasze zadania konkursowe do 17 stycznia 2021 roku.
Organizatorkami konkursu są: aspirant sztabowy Izabella Drobniecka i starszy aspirant Justyna Piątkowska, z którymi w razie pytań można kontaktować się pod numerami telefonów47 75 282 18 i 47 75 284 81.
Uczennica naszej szkoły Maja Mocna otrzymała dzisiaj laptopa ufundowanego przez grupę rolników i przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego. Laptop pomoże Mai nie tylko podczas zdalnego nauczania, ale także w czasie nauki stacjonarnej. Sponsorom serdecznie dziękujemy.
Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Anna Kościelna klasa II oraz Katarzyna Szcześniak klasa VI, zostały zaproszone do udziału w koncercie z okazji Święta Niepodległości. Uczennice te brały udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Legionowej „Kto ty jesteś”. Zostały one finalistkami tego konkursu. Gratulujemy dziewczynom tego sukcesu
Nasi Pierwszoklasiści jeszcze w czasie, kiedy uczęszczali do szkoły nie marnowali czasu i w ramach zajęć dodatkowych aktywnie włączyli się w realizację projektu "Czytam sobie. Pierwsza klasa."
Uczniowie w ramach projektu otrzymali zestawy książek do czytania z różnymi poziomami trudności. Zadanie polegało na ćwiczeniu wybranego zdania o odczytaniu na forum klasy. Cieszy fakt, że uczniowie nadal chętnie kontynuują czytanie w domu i odczytują zdania podczas spotkań online. Z niecierpliwością czekają na powrót do klasy, aby móc zacząć czytać książki oznaczone poziomem 2.
Brawo Pierwszaki!
6 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Postacie z bajek stają się często bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Książki i filmy z ich udziałem rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.
Aby uczcić ten dzień, w naszej szkole wykonano gazetkę tematyczną, która przedstawiała niektóre postacie bajkowe. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, przedstawiającą korowód bajkowych postaci. Rozwiązywali zadania i zagadki, które wymagały wykazania się znajomością treści bajek jak również zręcznością podczas rozdzielania grochu od fasoli. Wszyscy uczniowie świetnie sobie poradzili z każdym zadaniem.
Koło łowieckie nr 60 "Szarak" w ramach programu "Myśliwi - Dzieciom, Dzieci - Zwierzętom" przekazało naszej szkole dwa tablety.
W zaistniałej sytuacji, która wymusiła naukę w trybie zdalnym nowy, otrzymany sprzęt na pewno będzie w pełni wykorzystany i wpłynie na podniesienie jakości prowadzonej nauki w czasie trwania epidemii spowodowanej przez COVID-19.
Serdecznie dziękujemy.
Pierwszoklasiści zakończyli udział w programie edukacji antytytoniowej pt.: „Nie pal przy mnie proszę”. W programie zawarte zostały treści dotyczące zdrowia. Celem programu było przede wszystkim wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Uczniowie uczestniczyli w pięciu zajęciach warsztatowych, podczas których dowiedzieli się, czym jest zdrowie i od czego zależy, co szkodzi zdrowiu i co robić, gdy jest zagrożone. Wspólnie z maskotką programu - wiewiórką Wiki - dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.
Dnia 13 października 2020 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy II. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie udali się do biblioteki, obejrzeli bajkę z serii „Kicia Kocia”.
W bibliotece dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Uczniowie klasy II odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Poznali także książki autorstwa naszego patrona Janusza Korczaka. Po takim wprowadzeniu, pani bibliotekarka dokonała pasowania tomem „Król Maciuś I” każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą.
I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek z serii „Kicia Kocia” Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największą.
12 października uczniowie kl. VII - VIII uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Inowrocławiu. Pan Krzysztof Czerwiński wystąpił z prelekcją na temat "Pomagam bezpiecznie w gospodarstwie rolnym". Spotkanie miało na celu przekazanie wiedzy na temat zagrożeń i wypadków występujących w gospodarstwie rolnym. Uczniowie dowiedzieli się, które z prac są dla nich niedozwolone i w jaki sposób uniknąć różnego rodzaju zagrożeń. Na zakończenie siódmo i ósmoklasiści przystąpili do testu podsumowującego zdobytą wiedzę. Na najlepszych czekały nagrody. Zwycięzcom gratulujemy.
W czwartek 8.10.2020 w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Podczas tego wyjątkowego dnia podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. W tym roku szkolnym uczniowie mieli okazję gromadzić wiedzę na temat krajów Europy, wziąć udział w grze Kahoot na temat EDJ, stworzyć plakaty z ciekawostkami o państwach naszego kontynentu oraz posłuchać popularnych piosenek w wielu językach.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów klasa 6 wzięła udział w ogólnopolskim projekcie #listzlegendą. Dzisiaj nasze listy zostały wysłane do uczniów z całej Polski, a my oczekujemy listów z innych szkół.
2 października obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach tego dnia młodsze dzieci, które nie znają jeszcze tabliczki mnożenia, ćwiczyły znajomość matematyki rozwiązując łamigłówki, wykonując labirynty oraz kolorowanki. Starsza młodzież walczyła tego dnia o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, rozwiązując przykłady z tabliczki mnożenia i dzielenia w następujących kategoriach: do 30, do 50, do 100 oraz do 500. Dziękujemy za zaangażowanie i super zabawę. Zwycięzcom gratulujemy tytułu eksperta.
Wykorzystując pierwsze pogodne dni jesieni, kółko geograficzne spędziliśmy nad jeziorem Pakoskim. Zaplanowaliśmy badanie właściwości chemicznych wody pobranej z akwenu. Uczniowie dowiedzieli się jakie pH ma woda w naszym jeziorze oraz jaka jest w niej zawartość żelaza i azotanów.
Zerówkowicze biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Wyzwania Teodora".
Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, który wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia
innych. Dlatego postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać
najmłodszym wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie
mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.
Teodor chce, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważa za najbardziej przydatne, dlatego wyznaczył siedem zadań do wykonania. Są onezwiązane ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę, ale również znajdzie się coś dla
małych artystów.
Zerówkowicze zdobyli odznakę "Kuchcikowego Mistrza" przygotowując smaczne szaszłyki
Jesień to czas zbiorów plonów z pól, działek i ogrodów, a więc dziś, w czwartek- 1 października obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. To już taka nasza tradycja. Ziemniaki prosto z ogniska smakowały, jak z najlepszej kuchni świata.
Ale nie byłoby tego dnia bez pomocy wielu bezinteresownych osób. Zatem dziękujemy Paniom: Krystynie Pazderskiej, Jagodzie Sobel, Małgorzacie Swójnóg, Marii Szcześniak, Panom: Maciejowi Wierciszewskiemu i Danielowi Racław oraz Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu tego dnia. DZIĘKUJEMY
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej sali gości: dyrektora naszej szkoły - Pana Romana Nowakowskiego, który przeczytał nam bajkę o pomocnej ciężarówce oraz Izabelę Nowakowską- naszą Panią logopedę, która przedstawiła bajkę o balu u jeża.
Dziękujęmy
Powered by aSc EduPage