• Walentynki

• 14 lutego zorganizowaliśmy w szkole Święto Miłości. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie. Każdy uczeń otrzymał również coś słodkiego.

• Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu

• Dnia 06.02.2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu odbyły się Drzwi Otwarte. Uczniowie klasy VIII zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. W programie przewidziano zwiedzanie szkoły, spotkania z uczniami i nauczycielami oraz warsztaty tematyczne.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 5 lutego, klasy „0”, 1 i 2 włączyły się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Nasi najmłodsi uczniowie obejrzeli kilka krótkich filmów i wzięli udział w pogadance na temat bezpieczeństwa w sieci. Zajęcia z uczniami przeprowadził Pan Roman Nowakowski

• Dzień z planszówkami

• W dniu dzisiejszym uczniowie klasy II wspólnie z wychowawcą panią Joanną Kryszak zorganizowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów dzień z planszówkami. Planszówki z klasy II oraz z prywatnego zbioru pani Asi podzielone zostały na trzy zespoły, do których dołączyli uczniowie klasy 0, I i II wybierani drogą losowania. Dzieci siedząc w grupach miały możliwość indywidualnego wyboru gry lub układanki, które miały na celu nie tylko dobrą zabawę, ale także naukę na wesoło. Do zobaczenia niebawem👋.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1143435845827250&id=209582592545918&__tn__=-UC-R

• XXV Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kopa 2019"

• W sobotę 2 lutego w Szkole Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich odbył się XXV Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kopa 2019". Wśród uczniów z licznych placówek oświatowych powiatu inowrocławskiego,byli też uczniowie z "Bronek", którzy reprezentowali naszą szkołę: Alicja z klasy VIII, Sylwia i Małgosia z klasy V, Zuzia, Ewelina, Kamila, Marceli, Kasia i Natalia z klasy IV. W kategorii soliści klas IV- VIII, Alicja Szcześniak zajęła I miejsce. W kategorii zespoły wokalne klas IV- VIII, nasz zespół zdobył III miejsce. Gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom za piękną, godną naśladowania postawę. Dziękujemy też Rodzicom młodych Solistów.

• Bal karnawałowy

• Dzisiejsze przedpołudnie upłynęło przedszkolakom oraz młodszym uczniom naszej szkoły w karnawałowym nastroju. Wszystkie grupy w pięknych przebraniach pojawiły się na sali migającej tysiącem świateł, aby szaleć i bawić się. Wśród wirujących par dostrzec mogliśmy: wróżki, motylki, czarownice, panny młode oraz piratów, agentów w migających kapeluszach i okularach, piłkarzy, policjantów i wiele innych postaci bajkowych. Podczas przerw między tańcami uczestnicy balu odpoczywali w klasach dodając sobie energii wafelkami i napojem zakupionym przez Radę Rodziców, za co 💝DZIĘKUJEMY!
            Ubawieni, pełni wrażeń wróciliśmy do domu, aby przez weekend nabrać energii do pracy w nadchodzącym tygodniu.

Serdecznie polecamy zdjęcia:

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu wczorajszym w murach naszej szkoły uczniowie klasy I i II gościli swoich najwspanialszych, najukochańszych na świecie Dziadków. Uroczystość ropoczęliśmy od wspólnego spotkania, na którym nie zabrakło żadnej Babci, ani żadnego Dziadka. Uczniowie obu klas zaprezentowali krótki program artystyczny, po którym na wszystkich uczestników czekało nielada wyzwanie. Panie wychowawczynie przygotowały konkurencje sportowe, w których brali udział wszyscy: Babcie, Dziadkowie, Wnuczęta i obecni z nami Rodzice. Było mnóstwo śmiechu, dobrej zabawy, chwila na wspólny taniec, a przede wszystkim dobre chęci uczestników. Po tych konkurencjach i gromkim "Sto lat" przeszliśmy z gośćmi do swoich sal, w których czekały: kawa, herbata, coś słodkiego oraz dalsze zabawy takie jak: kalambury, zagadki, rebusy i wiele innych. Wszystkim nam dopisywały świetne humory, a na zakończenie z okazji Dnia Przytulania wykonaliśmy "przytulające zdjęcia".
            Serdecznie DZIĘKUJEMY - Babciom i Dziadkom za wesoło spędzony czas, a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Zapraszamy do fotorelacji: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1141081649396003&type=3&__tn__=-UC-R

• Hogwart-szkoła magii i czarodziejstwa

• Dzisiaj nasza szkoła zamieniła się w Hogwart - szkołę magii i czarodziejstwa. Do szkoły uczniowie dojechali Expresem Hogwart, pociągiem odjeżdżającym z peronu 9 i 3/4. Na Wielką Salę przybyli młodzi czarodzieje, gdzie Tiara Przydziału wybrała uczniów do hogwarckich domów-Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw, Slytherin i od tego momentu domy zaczęły z sobą rywalizować o Złotą Tiarę. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z Eliksirów, Latania na miotłach, Logiki i Wiedzy o Hogwarcie. Najlepszym domem okazał się dom Hufflepuff. Gratulacje!! Po dniu pełnym wrażeń uczniowie odjechali Expresem Hogwart.

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1140050556165779&type=3&__tn__=-UC-R