• "Pomagam bezpiecznie w gospodarstwie rolnym"

• 12 października uczniowie kl. VII - VIII uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Inowrocławiu. Pan Krzysztof Czerwiński wystąpił z prelekcją na temat "Pomagam bezpiecznie w gospodarstwie rolnym". Spotkanie miało na celu przekazanie wiedzy na temat zagrożeń i wypadków występujących w gospodarstwie rolnym. Uczniowie dowiedzieli się, które z prac są dla nich niedozwolone i w jaki sposób uniknąć różnego rodzaju zagrożeń. Na zakończenie siódmo i ósmoklasiści przystąpili do testu podsumowującego zdobytą wiedzę. Na najlepszych czekały nagrody. Zwycięzcom gratulujemy.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• W czwartek 8.10.2020 w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Podczas tego wyjątkowego dnia podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. W tym roku szkolnym uczniowie mieli okazję gromadzić wiedzę na temat krajów Europy, wziąć udział w grze Kahoot na temat EDJ, stworzyć plakaty z ciekawostkami o państwach naszego kontynentu oraz posłuchać popularnych piosenek w wielu językach.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 2 października obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach tego dnia młodsze dzieci, które nie znają jeszcze tabliczki mnożenia, ćwiczyły znajomość matematyki rozwiązując łamigłówki, wykonując labirynty oraz kolorowanki. Starsza młodzież walczyła tego dnia o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, rozwiązując przykłady z tabliczki mnożenia i dzielenia w następujących kategoriach: do 30, do 50, do 100 oraz do 500. Dziękujemy za zaangażowanie i super zabawę. Zwycięzcom gratulujemy tytułu eksperta.

• Kółko geograficzne

• Wykorzystując pierwsze pogodne dni jesieni, kółko geograficzne spędziliśmy nad jeziorem Pakoskim. Zaplanowaliśmy badanie właściwości chemicznych wody pobranej z akwenu. Uczniowie dowiedzieli się jakie pH ma woda w naszym jeziorze oraz jaka jest w niej zawartość żelaza i azotanów.

• "Wyzwania Teodora" - projekt edukacyjny

• Zerówkowicze biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Wyzwania Teodora".

Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, który wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia

innych. Dlatego postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać

najmłodszym wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie

mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.

Teodor chce, aby przedszkolaki zdobyły siedem sprawności, które uważa za najbardziej przydatne, dlatego wyznaczył siedem zadań do wykonania. Są onezwiązane ze sportem, przygotowywaniem posiłku, okazywaniem pomocy, wyrażaniem emocji i uczuć, dbaniem o przyrodę, ale również znajdzie się coś dla

małych artystów.

Zerówkowicze zdobyli odznakę "Kuchcikowego Mistrza" przygotowując smaczne szaszłyki

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• Jesień to czas zbiorów plonów z pól, działek i ogrodów, a więc dziś, w czwartek- 1 października obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. To już taka nasza tradycja. Ziemniaki prosto z ogniska smakowały, jak z najlepszej kuchni świata.

Ale nie byłoby tego dnia bez pomocy wielu bezinteresownych osób. Zatem dziękujemy Paniom: Krystynie Pazderskiej, Jagodzie Sobel, Małgorzacie Swójnóg, Marii Szcześniak, Panom: Maciejowi Wierciszewskiemu i Danielowi Racław oraz Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu tego dnia. DZIĘKUJEMY

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej sali gości: dyrektora naszej szkoły - Pana Romana Nowakowskiego, który przeczytał nam bajkę o pomocnej ciężarówce oraz Izabelę Nowakowską- naszą Panią logopedę, która przedstawiła bajkę o balu u jeża.

Dziękujęmy

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Tak, tak... to dziś właśnie był wspaniały dzień dla każdego dziecka – świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Czekało na nas wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Zaczęliśmy od słodkiej niespodzianki przygotowanej przez naszą Panią. Później zrobiliśmy sobie kolorowe zdjęcia. A na zakończenie były balony... Oczywiście do wspólnego świętowania zaprosiliśmy naszych młodszych kolegów.

To był miły i wesoły dzień

• Dzień Kropki

• Słyszeliście o Dniu Kropki? Jeśli wydaje się Wam, że to kolejne wymyślone i nieciekawe święto – jesteście w błędzie! Przeczytajcie dlaczego warto świętować Dzień Kropki w przedszkolu i dlaczego to doskonały moment na to, by przekonać się, że mała kropka potrafi przynieść wielkie zmiany! Będzie się działo. Koniec. I kropka!

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Zobaczcie sami, co dziś robiliśmy