• "Lekki plecak- proste plecy"

          • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Inowrocławiu zaproponował uczniom szkół podstawowych realizację interwencji pn."Przyjazny tornister". W naszej szkole zadania wykonali uczniowie klasy I, II i III, którzy bezpośrednio narażeni są na ryzyko wystąpienia wad postawy oraz schorzeń spowodowanych nadmiernym obciążeniem tornistrów. Uczniowie po przejrzeniu zawartości swoich plecaków zgodnie stwierdzili, że noszą wiele niepotrzebnych rzeczy. "Lekki plecak- proste plecy"- to hasło, które było rozwiązaniem krzyżówki.

          • „Mali matematycy"

          • W tym tygodniu uczniowie klasy II zakończyli realizację projektu „Mali matematycy". Gdzie kryje się matematyka?”, organizowany w roku szkolnym 2020/2021, w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.

            Podczas kreatywnych zajęć uczniowie rozwijali kompetencje matematyczne i umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Kształtowali również umiejętności społeczne i emocjonalne. Uczniowie ćwiczyli odczytywanie godzin, poznali jednostki miar i wag. Uczestnicząc w projekcie, rozwinęli również umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia. Efektem tych zajęć jest nie tylko zdobyte nowe doświadczenia, ale również Dyplom uczestnictwa w projekcie oraz Certyfikat

          • „Czyściochowe Przedszkole”

          • „Czyściochowe Przedszkole” to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce.

            My również jesteśmy jego częścią i włączamy się do udziału.

            Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.

            Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program "Czyściochowe Przedszkole" ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

            Za nami pierwszy blok tematyczny pn. "Higiena nosa". Podczas zajęć poznaliśmy jej głównych bohaterów: Świnkę Zakatarzynkę i Chusteczkę Smareczkę, którzy przybliżyli nam poruszane zagadnienia. Wkrótce kolejne zajęcia

          • Międzynarodowy Dzień Języka

          • 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka, nasi uczniowie postanowili poniedziałkowy ranek spędzić na trochę innej aktywności.

            Najpierw posłuchali krótkiej historii pochodzenia języka polskiego, poznali śpiewająco alfabet kaszubski, połamali język na trudnych, polskich powiedzeniach oraz wykonywali liczne zadania wiązane z językiem polskim. Poniżej relacja, jak miło płynął im czas.

          • Nowe monitory dotykowe

          • Takie niespodzianki to dzieci lubią

            Na uczniów klasy I i III w nowych, odświeżonych salach lekcyjnych pojawiły się monitory dotykowe. Dziękujemy za wspieranie naszej kreatywności

          • Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

          • Dziś, czyli 11 lutego zerówkowicze omawiali na zajęciach bardzo ważny temat związany z bezpieczeństwem. Bowiem tego dnia we wszystkich krajach Europy obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112.

            Dzieci dowiedziały się co to za numer, do czego służy i że można na niego dzwonić zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych.

            Wiedzą także, jak wezwać pomoc oraz, że na numery alarmowe NIE MOŻNA dzwonić bez potrzeby.

          • Uroczystość Pasowania na Ucznia

          • "W szkole będzie spoko", tymi słowami uczniowie klasy pierwszej zakończyli Uroczystość Pasowania na Ucznia. Zakładamy, że innej opcji nie ma, bo mimo sytuacji epidemicznej spowodowanej wirusem COVID, nasi uczniowie starali się za pośrednictwem przekazu internetowego i pomocnej ręki Pani Ani Szuflady dostarczyć wielu wrażeń i emocji Rodzicom oraz innym członkom rodzin, a swoim występem przekonali Pana Dyrektora do włączenia Ich w społeczność uczniowską naszej szkoły. Wszystko się udało.

            Pani Aniu - dziękujemy .

            A, że w szkole będzie spoko to jesteśmy przekonani, ponieważ składane podczas ślubowania obietnice wszystkich do czegoś zobowiązują.

            Uczniów do sumiennej nauki i wzorowego zachowania, nauczycieli do wyrozumiałości i motywowania, a rodziców do wsparcia.

            Relacja z tego ważnego dla każdego ucznia wydarzenia poniżej, zapraszamy.

          • Dzień pizzy

          • 9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia uczniowie klas 1, 2 i 3 zamienili się we włoskich kucharzy i przygotowali wspólną pizzę. Poznawaliśmy nazwy produktów w języku angielskim oraz dowiedzieliśmy się różnych ciekawych historii o pochodzeniu pizzy.

          • "Dzień Bezpiecznego Internetu"

          • Po raz kolejny dzieci z klasy 0 biorą udział w akcji "Dzień Bezpiecznego Internetu"

            Celem dzisiejszych zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami które związane są z komputerem i Internetem.

            Na początku dzieci poznały urządzenia, dzięki którym możemy połączyć się z Internetem. Ułożyły w rozsypani literowej napis - INTERNET. Następnie dzięki włóczkowej sieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet tzw. SIEĆ. Obejrzana bajka z serii „Owce w sieci” – „Bez kożuszka” i „Tajemniczy przyjaciel” stały się początkiem do rozmowy na temat czyhających w sieci niebezpieczeństw i ułożenia zasad bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.

            Zapraszamy do fotorelacji

          • Tłusty czwartek

          • Tłusty czwartek i pąki, pączki, pączusie. Aż miło popatrzeć na te oprószone cukrem noski i uśmiechnięte buzie.

            Pączki były pyszne, dziękujemy

          • Niezwykła akcja

          • Zerówkowicze z naszej szkoły posiadają ogromne serca . Dziś włączyliśmy się do akcji dla Martynki Machoj - dziewczynki, która walczy o lepsze jutro. Na pewno wielu z Was o niej słyszało.

            Dzieci przekazały na licytację swoje zabawki, książeczki oraz artykuły papiernicze i plastyczne.

            Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji będziemy mogli dorzucić małą cegiełkę w tak szczytnym celu.

            Dzięki udziałowi w akcji zerówkowicze zdobyli kolejną odznakę w Wyzwania Teodora - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Pomocna dłoń" i zakończyli udział.

            Przed nami czeka kolejny projekt. Ale o tym wkrótce

            Jeśli macie ochotę dołączyć do licytacji zapraszamy do dołączenie do grupy. Link poniżej:

            https://www.facebook.com/groups/435451497890989/?ref=share

          • Bal karnawałowy z zerówce

          • Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu dzisiejszym w zerówce odbył się bal karnawałowy, na który dzieci od dawna z radością czekały. Na czas zabawy, dziewczynki zamieniły się w księżniczki, damy dworu, biedronki, itp., a chłopcy w policjantów, strażaków, supermenów i wiele innych postaci bajkowego świata. Wesołą zabawę uatrakcyjniały liczne zabawy i konkursy. Dzieci były tak szczęśliwe i radosne, że jeszcze długo po zakończonej zabawie z ekscytacją opowiadały wszystkim o swoich wrażeniach. Zabawa karnawałowa, to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostają w ich pamięci.

          • !!!!

          • Uczennica naszej szkoły Maja Mocna otrzymała dzisiaj laptopa ufundowanego przez grupę rolników i przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego. Laptop pomoże Mai nie tylko podczas zdalnego nauczania, ale także w czasie nauki stacjonarnej. Sponsorom serdecznie dziękujemy.

          • Sukcesy naszych uczennic

          • Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Anna Kościelna klasa II oraz Katarzyna Szcześniak klasa VI, zostały zaproszone do udziału w koncercie z okazji Święta Niepodległości. Uczennice te brały udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Legionowej „Kto ty jesteś”. Zostały one finalistkami tego konkursu. Gratulujemy dziewczynom tego sukcesu

          • "Czytam sobie. Pierwsza klasa"

          • Nasi Pierwszoklasiści jeszcze w czasie, kiedy uczęszczali do szkoły nie marnowali czasu i w ramach zajęć dodatkowych aktywnie włączyli się w realizację projektu "Czytam sobie. Pierwsza klasa."

            Uczniowie w ramach projektu otrzymali zestawy książek do czytania z różnymi poziomami trudności. Zadanie polegało na ćwiczeniu wybranego zdania o odczytaniu na forum klasy. Cieszy fakt, że uczniowie nadal chętnie kontynuują czytanie w domu i odczytują zdania podczas spotkań online. Z niecierpliwością czekają na powrót do klasy, aby móc zacząć czytać książki oznaczone poziomem 2.

            Brawo Pierwszaki!

             

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          • 6 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Postacie z bajek stają się często bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Książki i filmy z ich udziałem rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.

            Aby uczcić ten dzień, w naszej szkole wykonano gazetkę tematyczną, która przedstawiała niektóre postacie bajkowe. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, przedstawiającą korowód bajkowych postaci. Rozwiązywali zadania i zagadki, które wymagały wykazania się znajomością treści bajek jak również zręcznością podczas rozdzielania grochu od fasoli. Wszyscy uczniowie świetnie sobie poradzili z każdym zadaniem.

          • "Myśliwi - Dzieciom, Dzieci - Zwierzętom"

          • Koło łowieckie nr 60 "Szarak" w ramach programu "Myśliwi - Dzieciom, Dzieci - Zwierzętom" przekazało naszej szkole dwa tablety.

            W zaistniałej sytuacji, która wymusiła naukę w trybie zdalnym nowy, otrzymany sprzęt na pewno będzie w pełni wykorzystany i wpłynie na podniesienie jakości prowadzonej nauki w czasie trwania epidemii spowodowanej przez COVID-19.

            Serdecznie dziękujemy.

             

          • "Nie pal przy mnie proszę"

          • Pierwszoklasiści zakończyli udział w programie edukacji antytytoniowej pt.: „Nie pal przy mnie proszę”. W programie zawarte zostały treści dotyczące zdrowia. Celem programu było przede wszystkim wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Uczniowie uczestniczyli w pięciu zajęciach warsztatowych, podczas których dowiedzieli się, czym jest zdrowie i od czego zależy, co szkodzi zdrowiu i co robić, gdy jest zagrożone. Wspólnie z maskotką programu - wiewiórką Wiki - dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

          • Pasowanie na czytelnika

          • Dnia 13 października 2020 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy II. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie udali się do biblioteki, obejrzeli bajkę z serii „Kicia Kocia”.

            W bibliotece dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Uczniowie klasy II odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Poznali także książki autorstwa naszego patrona Janusza Korczaka. Po takim wprowadzeniu, pani bibliotekarka dokonała pasowania tomem „Król Maciuś I” każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą.

            I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek z serii „Kicia Kocia” Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największą.