• Barsa i Cwaniak w naszej szkole

• W dniu dzisiejszym na boisku szkolnym odwiedzili nas Goście z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego Powiatowej Komendy Policji w Inowrocławiu. Nasi uczniowie wspólnie z nauczycielami poznali psa tropiącego- suczkę Barsę i psa patrolowego- Cwaniaka. Barsa pełni od 6 lat służbę pod czujnym okiem swojego przewodnika sierż. szt. Kamila Kornackiego. Natomiast Cwaniak to 9 letni owczarek niemiecki, którego opiekunem i przyjacielem jest sierż.sztab.Krzysztof Lamański. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze podczas, którego dowiedzieliśmy się jaką pracę wykonują psy, jak wygląda ich szkolenie i reakcja na komendy oraz gdzie spędzają czas na zasłużonej psiej emeryturze. Na zakończenie uczennica z najstarszej klasy i przedszkolak z najmłodszej grupy przedszkolnej wręczyli Gościom podziękowanie za odwiedziny i skromny upominek dla Barsy i Cwaniaka.
            Wydziałowi Patrolowo-Interwencyjnemu Powiatowej Komendy Policji w Inowrocławiu- DZIĘKUJEMY☺

• Dzień Otwarty w naszym oddziale przedszkolnym

• W dniu 7 marca br. odbył się „Dzień Otwarty” w naszym oddziale przedszkolnym. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sali oraz uzyskać najważniejsze informacje.
            Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości i pokazał, że nasze przedszkole jest miejscem gdzie można wspaniale spędzać czas.
            W nagrodę każde dziecko otrzymało dyplom, kolorowy balonik i coś na osłodę😊
            Przybyłym maluchom i ich Rodzicom dziękujemy za przybycie i mile spędzony czas😊

• Wyjazd uczniów klasy O i I - poznanie zawodu farmaceuty, protetyka, rehabilitanta i stomatologa

• W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 0 i klasy I będą realizowali program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B pt. "Niesamowity świat higieny jamy ustnej". Podczas zajęć uczniowie zdobędą niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.
            Dzisiaj uczniowie pojechali na wycieczkę do Janikowa. Głównym celem wyjazdu była wizyta w gabinecie stomatologicznym i rozmowa z Panią dr Anitą Klimaszewską. Dzieci zwiedziły też pracownię protetyki dentystycznej, gabinet rehabilitacyjny oraz aptekę. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję porozmawiać z lekarzem, farmaceutą, protetykiem dentystycznym i rehabilitantem. Bardzo dziękujemy!

• Dzień Naleśnika

• W sobotę, tj. 2 marca br. kolejny raz spotkaliśmy się w szkole. Tym razem obchodziliśmy Dzień Naleśnika oraz ostatnią sobotę karnawału. Było smacznie i wesoło.

• Tłusty Czwartek

• Dla podtrzymania tradycji Tłustego Czwartku uczniowie klasy II raczyli się podczas przerwy śniadaniowej pysznymi pączusiami, które sprezentowała Klasowa Rada Rodziców. Pączusie były pyszne 👍o czym świadczą nasze minki😍
            Kochani Rodzice - DZIĘKUJEMY😘
            i pozdrawiamy .

• Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

• 27 lutego br. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Konkurs przeznaczony był dla chętnych uczniów z klas: I, II, IV i V. Zgłosiło się 24 uczniów, którzy przeczytali dowolnie wybrany tekst. Prezentacjom przysłuchiwało się Jury w składzie: p.Zofia Wrzeszczyńska- pracownik Biblioteki Miejskiej w Janikowie i p. Izabela Nowakowska- pedagog i logopeda w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się do udziału w konkursie i pięknie przeczytali przygotowane teksty. Tytuł "Mistrza Pięknego Czytania" otrzymali następujący uczniowie: Wiktoria Dunaj z klasy I, Bartek Dymarkowski, Maja Mocna i Amelia Pankowska z klasy II, Kamila Gajewska, Nina Żuchowska, Ewelina Kwapiszewska, Natalia Kurczewska, Maja Laskowska i Wiktoria Stolecka z klasy IV oraz Małgorzata Kalka i Sylwia Gajewska z klasy V. Gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy p. Zofii Wrzeszczyńskiej za pracę w konkursowym Jury.

Więcej zdjęć na naszej stronie: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Janusza-Korczaka-w-Broniewicach-209582592545918/

• Spotkanie z Panem Mieczysławem Krzemień

• W dniu dzisiejszym gościem spotkania w murach naszej szkoły był pasjonat myślistwa z Koła Łowieckiego w Miradzu, pan Mieczysław Krzemień.
            Spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego powitania " Darz Bór", co w gwarze myśliwskiej znaczy " niech cię bór obdarza, niech przynosi ci dary". Uczniowie mieli wspaniałą okazję dowiedzieć się na czym polega praca myśliwego. Najciekawszym punktem spotkania była prezentacja zdobytych trofeów oraz intrumentów, które służą jako wabiki na zwierzynę.
            Dziękujemy panu Mieczysławowi za przekazane ciekawostki i mile spędzony czas.

• BRONKI CUP 2019

• Nowy rok - stary turniej, czyli BRONKI CUP. Tradycji stało się zadość i w tym roku również zorganizowaliśmy Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej. W imprezie - oprócz Naszej Szkoły - brały udział drużyny z Tuczna, Pierania oraz Szczepanowa (dwa zespoły). W turnieju graliśmy systemem każdy z każdym. Nasi podopieczni zagrali skutecznie zarówno w ofensywie (wszystkie mecze wygrane), jak i defensywie (bez straty gola). Bramki dla Nas strzelali: Janek Winkler 2, Kuba Szarzyński 2, Artur Hanczewski 1, Mateusz Winkler 1 oraz Martyna Olewińska 1. Podczas ceremonii końcowej każdy został uhonorowany pamiątkowym medalem, zespoły okazałymi pucharami i dyplomem, a najlepsi strzelcy pucharami.
            Kadra SP Broniewice: Dominik Smyl (kpt.), Janek Winkler, Kuba Szarzyński, Artur Hanczewski, Mateusz Winkler, Martyna Olewińska, Wiktoria Garbarz, Hubi Pazderski, Antek Kuczu, Dominik Szabelski oraz pomoc medyczna Jessica Stawska.
            Szczególne podziękowania dla p. Ryszarda Dernogi za pomoc w zorganizowaniu turnieju!

Fotorelacja: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1153883821449119&id=209582592545918