• Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

• Na podstawie Zarządzenia nr 4/2020 Burmistrza Gminy i Miasta Janikowo

z dnia 20 stycznia 2020 r. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Broniewicach informuje o terminach rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

Terminarz:

od 10 lutego do  16 marca 2020 roku - nabór dzieci na rok szkolny 2020/2021:

• do oddziałów przedszkolnych (rocznik 2017, 2016, 2015)
            • do oddziału rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego (rocznik 2014)

od 10 lutego do  20 marca 2020 roku - nabór dzieci na rok szkolny 2020/2021:

•  do klasy pierwszej (rocznik 2013)

Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci:

• zamieszkałe w obwodzie szkoły - z urzędu, po złożeniu przez rodziców zgłoszenia
            • zamieszkałe poza obwodem szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami, po złożeniu przez rodziców wniosku i przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego;

Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat

Zgłoszenia, wnioski i deklaracje o przyjęcie dziecka do szkoły lub przedszkola można pobrać bezpośrednio w sekretariacie szkoły, ze strony internetowej szkoły: https://spbroniewice.edupage.org lub strony BIP: http://spbroniewice.bipszkola.pl/

• Odwiedziny w Dziennym Domu Pobytu Seniora w Pakości

• 23 stycznia zerówkowicze oraz uczniowie klas I-III odwiedzili Seniorów z Dziennego Domu Pobytu Seniora w Pakości, który rozpoczął swoją działalność w miniony poniedziałek. Byliśmy zatem pierwszymi gośćmi.

Spotkanie było okazją do złożenia Seniorom życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka.Uczniowie klas I-III wystawili Jasełka. Natomiast zerówkowicze przedstawienie nawiązujące do święta Babci i Dziadka.

Panie pracujące w Dziennym Domu Pobytu Seniora sprawiły także niespodziankę dzieciom przygotowując słodki poczęstunek.

Do szkoły wróciliśmy bogatsi o kolejne doświadczenia - taka współpraca międzypokoleniowa daje dzieciom zawsze dużo radości!

• Dzień Babci Dziadka

• 21 stycznia w murach naszej szkoły gościliśmy Kochane Babcie i Drogich Dziadków. Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klas I- III przedstawili Jasełka, w których zaprezentowali się także uczestnicy Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Następnie wnuczęta złożyły życzenia wierszem pisane oraz wspólnie odśpiewały tradycyjne "Sto lat".Na zakończenie Dziadkowie wysłuchali kilku piosenek w języku angielskim, które wykonały uczennice klasy V- uczestniczki Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej.Całość zakończyła się słodkim upominkiem.Korzystając z okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia: zdrowia, radości, słonecznych dni, pogody ducha, optymizmu, miłości i wdzięczności od wnucząt oraz żeby te wyjątkowe dni nie trwały tylko dziś ale przez cały, kolejny rok 😘

• Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

• "Love Is All Around"- tak był zatytułowany Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej w Janikowie, w którym wystąpiły trzy uczennice z naszej szkoły. Ewelina Kwapiszewska zaprezentowała się w piosence "Merry Christmas Everyone". Natalia Kurczewska zaśpiewała piosenkę "Lavender's Blue Dilly Dilly" i zajęła 3 miejsce. Katarzyna Szcześniak zaśpiewała piosenkę "Thousand Years" i zdobyła 2 miejsce.Gratulujemy!

• XXVI Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek KOPA 2020

• 18 stycznia uczniowie klas I-III reprezentowali naszą szkołę w XXVI Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek KOPA 2020. W przeglądzie brały udział:- grupa teatralna "Bronki", która wystawiła Jasełka- Anna Kościelna w kategorii solista- Michalina Czarnecka i Wiktoria Dunaj w kategorii zespoły.

Miło nam poinformować, że grupa teatralna zdobyła I miejsce, natomiast zespół i solistka dumnie reprezentowały szkołę podczas przesłuchań. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów.BRAWO WY👋

• VII Janikowski Orszak Trzech Króli

• Podczas VII Janikowskiego Orszaku Trzech Króli miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego "Cuda, cuda ogłaszają". Jest nam niezmiernie miło przekazać informację, że uczeń naszej szkoły - Mikołaj Steczyk (klasa II) zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej👑. Gratulujemy sukcesu!