• "Moje zdrowie-moja siła, wielka moc"

• Nasze grupy przedszkolne biorą udział w projekcie "Moje zdrowie-moja siła, wielka moc". Obejmuje on działania w zakresie edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień.W ramach projektu mijający tydzień poświęcony jest bezpieczeństwu. Dzieci poznały wybrane znaki drogowe, uczyły się zasad zachowania na drodze, poznały numery alarmowe oraz przyswajały zasady zachowania w przypadku "zaczepiania" ich przez osoby nieznajome

• Święto Kropki u zerówkowiczów

• 15 września w wielu krajach świata obchodzi się święto kropki. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.Dziś i nam towarzyszyła kropka

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Po raz kolejny najmłodsi i młodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Kropki.
            Wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej aby spotkać się z bohaterką tego dnia. Dzieciaki obejrzały film, który powstał na podstawie książki Petera H. Reynoldsa pt. " Kropka", który był inspiracją do dalszej zabawy. Grupa przedszkolna tworzyła ogromną kropkę wykorzystując plastikowe nakrętki, zerówkowicze na otrzymanej karcie pisały po śladzie i ozdabiały według własnego pomysłu umieszczoną dużą kropkę, natomiast klasy I, II i III zbierały rozsypane kropki i tworzyły z nich jesienne liście, które później z pomocą wychowawców naklejały na rysunek dębu. Całość spotkania zakończyła się wspólnie wykonywanymi zdjęciami z kropką w roli głównej oraz wręczeniem dyplomów dla "kreatywnych klas". Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniały humor i świetną zabawę, a chętnych zapraszamy do podziwiania prac uczniów na szkolnym korytarzu.

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• 13 i to piątek wcale nie musi być pechowy. Przekonali się o tym uczniowie klas I- III, którzy dziś wybrali się na przystań żeglarską w Janikowie, aby uczestniczyć w Święcie Pieczonego Ziemniaka, który organizowali pracownicy MGOK w Janikowie. Spotkanie rozpoczęło się energicznymi tańcami w stylu ZUMBY, następnie uczniowie skonsumowali pyszne pieczone kiełbaski i tradycyjnego upieczonego w ognisku ziemniaka. Po posiłku przyszedł czas na konkurencje sportowe oraz spacer po obiekcie zakończony relaksem na plaży. Może to już ostatnie chwile tego słonecznego lata🌞, jednak wakacyjne wspomnienia nadal drzemią ukryte w nas. Spójrzcie sami. Pozdrawiamy👋👋.

• Odwiedziny w bibliotece

• W środę uczniowie klasy II odwiedzili bibliotekę. Poznali zasady korzystania z biblioteki i czytelni szkolnej. Już wkrótce pasowanie na czytelnika.

• Zmiana organizacji dowozu i odwozu dzieci

• Szanowni Państwo,

Od 16 września 2019 r. nastąpi zmiana organizacji dowozu dzieci do szkoły. Kurs będzie rozpoczynał się w Trlągu o godz. 7.15 a następnie Dobieszewice - Dobieszewiczki - Wierzejewice itd. Godziny wyjazdów autobusów powrotnych pozostają bez zmian natomiast zmienia się trasa. Autobusy najpierw jadą do Trląga a potem Dobieszewice - Dobieszewiczki - Wierzejewice - Broniewice.

W poniedziałki będzie przesunięcie dwóch pierwszych kursów powrotnych:pierwszy odjazd ze szkoły ok 12.55drugi odjazd ok 13.50

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• Wakacje już dobiegły końca, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie wypoczęci, opaleni i pełni zapału do pracy wrócili do murów naszej kochanej szkoły. 2 września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie, wszyscy spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020r.

Pan Dyrektor – Roman Nowakowski - serdecznie powitał wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.