• Tłusty czwartek

• Czwartek tłusty dniem rozpusty,
            każdy zajada pączek tłusty.
            Czy to jeden czy to dwa,
            a czasem ile się da.
            Ja Ci życzę dziś smacznego,
            zjedz pączka chociażby jednego.
            A do pączka smaczna kawa,
            to dopiero jest zabawa!
            Wszelkie diety dziś na boku,
            tłusty czwartek jest raz w roku.

Społeczność uczniowska dziękuję Radzie Rodziców za pączki. Zdjęcia nie kłamią, że smakowały 😉🥯🥯🥯

• Dzień Nauki Polskiej

• Z okazji Dnia Nauki Polskiej uczniowie na zajęciach dodatkowych z geografii przeprowadzali doświadczenia naukowe. Obserwowali pod mikroskopem zrobione samemu preparaty. Mogli też zobaczyć jak przebiega erupcja wulkanu. Święto ma za zadanie uczcić dokonania polskich naukowców oraz inspirować kolejne pokolenia do badań naukowych. Może w przyszłości też nasi uczniowie pójdą w ślady Mikołaja Kopernika czy Marii Skłodowskiej- Curie.

• Walentynki 2020

• "Kocham Ciebie bardzo
            przez wszystkie dni w roku,
            więc w Walentynki
            daj mi święty spokój!
            Choć się boję odrobinkę,
            ślę do Ciebie walentynkę,
            bo nadzieję cichą mam,
            że Ci troszkę szczęścia dam!..."

W taki lub inny sposób wszyscy w Walentynkowym Dniu chcą wzajemnie sprawić sobie niespodziankę lub radość. Nasi uczniowie dziś mieli okazję sfotografować się tak po przyjacielsku na specjalnie przygotowanej walentykowej ściance oraz poszaleć przy muzyce podczas przerw.Jak to wyglądało spójrzcie na relację. Wszystkim, którzy poczuli atmosferę Walentynek 💖 dziękujemy za zabawę.🥰

• #jestnaswięcej

• 12 lutego wspieraliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji społecznej #jestnaswiecejCelem akcji jest: zapoznanie uczniów z podstawowymi zagrożeniami, które mogą napotkać w sieci oraz przekazanie wiedzy dotyczącej przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym online i radzenia sobie z problemem hejtu.Uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w warsztatach przybliżających tematykę hejtu oraz obejrzeli spot i film pt. Gdzie jest Mimi?, natomiast młodsi uczniowie uczestniczyli w pogadance wyjaśniającej słowo hejt.Symbolem akcji były pomarańczowe sznurowadła, które uczniowie wiązali na butach w różny sposób. Jak się później okazało pomarańczowa sznurówkami była dla wielu uczniów nie lada wyzwaniem, a dla niektórych inspiracją i super zabawą. ŚWIADCZY O TYM PONIŻSZA RELACJA🤣 ZOBACZCIE SAMI.

• DBI - Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dziś cała społeczność uczniowska z inicjatywy p.Ani Szuflady i p.Asi Kryszak włączyła się w akcję Dnia Bezpiecznego Internetu. Zerówkowicze z klasami I- III tworzyły sieć i obejrzały bajki edukacyjne z serii "Owce w sieci", które zakończyły się przestrogą jak korzystać z Internetu, aby czuć się bezpiecznym oraz pogadankami o bezpieczeństwie. Na korytarzu szkolnym pojawiła się także gazetka z cennymi uwagami, a dzieci z klasy 0 dodatkowo pod czujnym okiem wychowawczyni tworzyli plakaty informacyjne.Natomiast uczniowie klas V- VIII spotkali się multimedialnie z Ewą Farną, która przekazała nastolatkom kilka cennych rad oraz obejrzeli film pt." Dzień z życia", który miał na celu "włączyć u młodzieży pozytywne myślenie" i zastanowienie się nad własnym postępowaniem w związku z nadużywaniem Internetu.Zapraszamy na kolejne spotkanie już jutro i udział w akcji#jestnaswięcej. Liczymy na Was👋

• Bal karnawałowy 2020

• " W karnawale, w karnawale
            zawsze idziemy na bale.
            Każde dziecko duże małe,
            lubi bale w karnawale.
            Można zmienić się w królewnę,
            w królewicza można też,
            są cyganki, wróżki, żabki,
            jest i batman, jest i jeż."

Ostatni dzień nauki w I semestrze nasze przedszkolaki, starszaki i uczniowie zakończyli szaloną zabawą. Teraz czas na ferie i zasłużony odpoczynek. Czekamy na Was 10 lutego 👋👋😊.